ifggdzd ifggdzd
  • 23-08-2022
  • Mathematics
contestada

A pack of paper costs $3.75, including tax. Mr. Valentino wants to purchase packs of paper for his class and has a $20 dollar budget. Write and solve an inequality to solve for the number of packs of paper Mr . Valentino can purchase, and describe the graph of the solution.

Respuesta :

Otras preguntas

A gallon of water weighs 8.354 pounds. Simon uses 11.81 gallons of water while taking a shower. About how many pounds of water did Simon use? Make a reasonable
Complete the sentence with the verb SER. Ellos ____ inteligentes.
Which polynomials, given in square inches, could represent the area of a square with whole number side lengths if x is a whole number greater than 2? Remember,
what is 36+28 using mental math strategies
write down 449 times 5 use the distributive property to simplify ur answer ok
what does nick carraway do when he sees jay gatsby looking across the sound? a. walks over and introduces himself b. leaves him alone c. gently coughs so gatsby
What's the capital of Idaho?
the mayflower compact was named after
Copy and paste down 3 definitions from dictionary.com and then rewrite them as biconditional statements.
what is the answer to x/6-5=(-13)?