kennedy7907 kennedy7907
  • 25-08-2022
  • Business
contestada

In a certain grocery store, strawberries cost $4.32 per pound ( 4.32 dollars/lb ). what is the cost per ounce? express your answer numerically to the hundredths place.

Respuesta :

Otras preguntas

la Toussaint digital escape game.​
what does a= in y=2(x+4)(x-1)
What is −10.2+[3.4+(−2.6)] simplified? −9.4 − 9.4 −4.2 − 4.2 9.6 9.6 16.2
Evaluate 2x^3+4x-5 when x=3
How was land in North America divided as a result of the treaty that ended the French and Indian War?
If you deposit Rs.100 in the bank today and it earns interest at a rate of 8% compounded annually, how much will be in the account 50 years from today?
Write the equation of a line with slope 4 and y-intercept 1 A. y=4x+1 B. y=4x-1 C. y=x+4
The what produce egg cells and the what produce sperm.
Find the value of x. Round your answer to the nearest tenth
18 hours what do tall think