hrt4bin hrt4bin
  • 21-09-2022
  • Chemistry
contestada


8. A 9.7 ounce milk shake costs $3.45. There are 16 ounces in a pound. Determine the cost of a 5.5kg milkshake.

(454g per pound)
(10^-3 kilo unit = 1 unit)

8 A 97 ounce milk shake costs 345 There are 16 ounces in a pound Determine the cost of a 55kg milkshake 454g per pound 103 kilo unit 1 unit class=

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following is not a true statement about absolute value? A. Absolute value is always positive. B. The absolute value of zero is undefined. C. Abs
how many grams deos a pound have
is cocaine a stimulant, depressant ,hallucinogens
How many states border with Massachusetts
political parties appeared in the united states shortly after the constitution was adopted because?
3.16 x 10^3 write it in standard form pleaseeeee with work if possible!!!! THANK YOU SM ;')
who wrote the publication common sense
Which of the following statements best describes Wilson's goals with his New Freedom plan? A. The plan was designed to reform the U.S. electoral college. B. Th
the pearl restaurant put a larger aquarium in its lobby. the base is 6 ft by 3 ft and the height is 4 ft how many more cubic feet of water does the pear reastur
writeca number sentence that shows an estimate each answer. ..69 +25