adoreharvey adoreharvey
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

. Four peaches and 12 nectarines cost $2.28. At the same shop, two peaches and 14 nectarines
cost $2.10. Using matrix methods, find the cost of each piece of fruit.
(5 marks)

Respuesta :

Otras preguntas

please help me !!! i need answers asap and i’ll give brainlist
H=10.00+0.07x after 20 months
a shaded parallelogram is drawn inside a rectangle
The wavelength of visible light varies from 0.40 μm to 0.70 μm as the color of the light changes from violet to red. Calculate the energy of a photon whose wave
Which expression is equal to 2√-28
Calculate the length of the unknown side of this right angled triangle Base: 8cm Length: 9cm
Explain the usages and properties of these 6 organic compounds.
Lower limit= Q₁-1.5xIQR Upper limit= Q3 +1.5xIQR IQR = Q3 - Q₁ The manager of a local fast-food chain wants to improve the service provided to customers who use
Determine the range of the following graph:
NEED IT. VERY URGENT Reason Four sidewalks form two right triangles. Sidewalk A and Sidewalk B intersect at a right angle. Sidewalk B extends 500 feet on either