jptaxpreparers jptaxpreparers
  • 24-09-2022
  • Mathematics
contestada

Aunt rose baked 2 1/2 dozen cookies. Her grandson, ricky ate _ of them. How many cookies did rocky eat?

Respuesta :

Otras preguntas

Miguel pays $3.78 for a bag of 14 oranges. find the unit price per orange
Which of the following is an observation made by Darwin that supports his theory of natural selection? A. All organisms that are born survive. B. More organisms
Hydrogen-3 has a half-life of 12.35 years. What mass of hydrogen-3 will remain form a 100.0 MG initial sample after 5.0 years? A) 7 MG B) 24 MG C) 76 MG D) 18 M
Which statement best compares the Union and Confederate armies at the beginning of the Civil War? A.The Confederate army was much larger than the Union army. B.
At a refinery, there are two loading docks. The first dock is for ships with a capacity of more than 300,000 gallons. The second dock is for ships with a capaci
what is the value of the product of -20/48 times 6 in simplified form
Rewrite the expression as an equivalent power with a negative exponent. a. 1/49 b. 27/125
In ancient Athens, voting on major legislation (including acts of war and new laws) was conducted using which voting procedure? a. writing on a broken piece of
At a school carnival, the diameter of the mat of a trampoline is 10 feet and the diameter of its metal frame is 12 feet. What is the length, in feet, of the met
Read these lines from the excerpt again: There was a rustling of dresses, and the standing congregation sat down. The boy whose history this book relates did no