joyxmarie joyxmarie
  • 21-10-2022
  • Mathematics
contestada

John and Ariana bought school supplies. John spent $10.50 on 5 notebooks and 4 pens. Ariana spent $7.80 on 4 notebooks and 2 pens.
What is the cost of one notebook?

Respuesta :

Otras preguntas

Use Long Division to answer number 5. Please show all work!​
I only need help with the last one the circle one to be pacific. I need help by tonight so I can get this done.
How many pairs of gloves should you go through per shift
What is the opposite of -3.4? [Type your answer as a number.]
If you borrow $2500 at 5% for 12 years with simple interest,a. how much will you pay back at the end of the loan?​
what does McAdams mean by primitive autobiography self?​
Business activity monitoring called uses to make decisions about the operation of the business. Select one: O a. operational intelligence O b. location analytic
How does the author make this part of the story exciting? ASAP
Two point charges each with a charge of +1,00c are separated by a distance of1.0m what is the magnitude of the force between them
#5 Find the value of x. Round your answer to the nearest tenth.