amyrivas780 amyrivas780
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

One gym charges a $44 sign-up fee and $30 per month. Another gym charges a $99 sign-up fee and $25 per month.
For what number of months is the cost the same?

Respuesta :

Otras preguntas

how many liters of 4 M solution can be made using 100 grams of lithium bromide?
Which of the following was a cause of Americans moving west in the early to mid-1800s? A. Vengeful Native Americans B. Availability of new land for
Locke argued that all humans are born with what natural rights?
which is a better buy, a 24 ounce box of ceral for $3.69 or 36 ounce box of ceral for $4.89
Displacement is the change in velocity of an object. a. True b. False
Combine the like terms to make a simpler expression: 8n + 12 + (-9) - (-6n)
How to multiply radicals
Which factor is responsible for the unusually high boiling point of water
how do cardiorespiratory fitness and endurance differ from each other
"Marginal benefit" is MOST related to what economic concept?