ljackson2670 ljackson2670
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

5 tons of rocks cost $7,000.00. What is the price per pound ??

Respuesta :

Otras preguntas

In what year did Chile become a democracy again?
can 3/18 be simplified
What is the slope of a line perpendicular to the line whose equation is 5x – 2y = 11? A. -11/2 B. -5/2 C. -2/5 D. 5/2 I Just Need Help With This One Question,
Uncle Toms Cabin convinced many northerners that... a) slaves were treated better than factory workers. b) Slavery was necessary. c) Slavery was wrong. d) Slave
In 1833, South Carolina threatened to secede from the Union if _____. a Congress continued to raise protective tariffs b the federal government used force again
ana completed 40 percent of her homework assignment.her assignment contains 30 math problems.how many problems does ana still need to complete
How do you work this out?
How was ratification of the new constitution made easier?
At constant temperature the pressure on a 6.0 L sample of a gas is reduced from 2.0 atm to 1.0 atm. What is the new volume of the gas sample?
The Greeks were the first to develop a democratic way of LIFE. TRUE OR FALSE