chanceoplustil chanceoplustil
  • 22-11-2022
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles. an 8-oz package costs 3.40. a 12-oz bag costs 4.80 a 26 oz package costs 10.40. which package is better

Respuesta :

Otras preguntas

How did advancements in mathematics most influence Renaissance architecture? Graphs were used for creating decorations on buildings. Algebra led to the inventio
A field was divided into wheat, barley and sugar beet in the ratio 4:2:6, the next year 1/3 of the beet was replaced with wheat. What is the new ratio of the fi
name of a few operating system,.
What blandishments does a mother use to make her five-year-old child stop crying?​
Please help me and you will get brainliest but please answer correctly
Which of the following statements best describes the situation in Germany following World War II? A. Germany unified after Hitler and the Nazis were defeated. B
SOMEONE HELP! DUE TODAY NEED HEL!P!
2. . Te aconsejo que____ siete o ocho horas cada noche. 1. durmas 2. dormas 3. dormes 4.duermas
When manufacturers of bar soap came out with liquid soap this would be considered a ______ innovation.
explain caudills purpose in his speech to hamlet. does he feel he accomplishes this purpose. why or why not