agit765 agit765
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

toilet rolls come in packs of 4 and 9
the 4 packed one is priced £2.04
the 9 packed one is priced £4.68
By calculating the price per roll, determine which roll is better value

Respuesta :

Otras preguntas

If f(x) = log (x/4) and g(x) = 2 log x, find (g – f) (x).
Am I doing this right please help
When energy changes form, some energy is?
Match the question with the appropriate thinking skill. Pay close attention to the first word in each question. "Decide how the diets of today's teenagers measu
A local manufacturing firm produces four different metal products, each of which must be machined, polished and assembled. The specific time requirements (in ho
The map of a walking trail is drawn on a coordinate grid with three points of interest. The trail starts at R(−1, 4) and goes to S(5, 4) and continues to T(5, −
When Marco was 18 years old, his friend, Yohan was 9. How old will Yohan be when Marco is 24?​
what is your primary reason for using the internet
Solve the following equations: Solving multi-step equations 1) 3x+7+ 6x = 34 2) b-9+6b=30
7. Rewrite y = √9x-36-4 O The equation is The equation is The equation is The equation is to make it easy to graph using a translation. Describe the graph. y=√√