leoqueen6987 leoqueen6987
  • 25-02-2024
  • Business
contestada

The company received bills for services provided to them during this month totaling $11,800 and paid bills this month totaling $13,600. What will be reported as expenses for this month?
a) $13,600
b) $11,800
c) $1,800
d) $2,200

Respuesta :

Otras preguntas

what is the unit rate in dollars per hour if u have 1/2 hour equals $1.25?
What two numbers multiply to get 54 and add to get 36?
Write a function rule for the statement. 1.)the output is half of the input. 2.)the output is one more than twice the input. 3.)the output is the cube if the in
why are some elements stable on their own while others are more stable in compounds
how does differentiation lead to tissues and organs in a developing organism
the larger root of the equation (x+4)(x+3)=0 is and why???
a drink is made by mixing pineapple juice orange juice and lime juice in the ratio 2:7:3 Sally makes 600ml of the fruit drink how much pineapple was used?
rearrange this sentence indoor/and/there/are/outdoor/kindof/various/games
what effect did European settlement have on American Indians
similarities between fiction and non fiction