kuwsv395 kuwsv395
  • 21-04-2024
  • Mathematics
contestada

At a candy store erica bought 3 kilograms of cinnamon red hots and one kilogram of gummy bears for $21. meanwhile, irene bought 3 kilograms of cinnamon red hots and 3 kilograms of gummy bears for $39. what is the cost of 1 kilogram of each type of candy?

Respuesta :

Otras preguntas

Would appreciate some math help!
Select the correct answer. Which statement best expresses a central idea of this passage?
How has technology negatively impacted politics ​
Help. Please and thanks.
Factor completely. 128-32x + 2x² =
You work as the IT administrator for a growing corporate network. You are in the process of creating an iSCSI storage area network (SAN) on the CorpisCSI server
A quantity y varies inversely with the square of x. if y=8 when x=3, find y when x is 4.
round 1.36 to the nearest integer
A rectangular patio is 9 ft by 6 ft. when the length and width are increased by the same amount, the area becomes 88 sq ft. ginger is using the zero product pro
What eye color is the most attractive to you?