kaitlynnh7757 kaitlynnh7757
  • 25-04-2024
  • Business
contestada

In the spot market, 110 yens is equal to 1 U.S. dollar. An apple costs 200 yens in Japan. What should the price of the apple be in the U.S.?
Select one:
a. $1.93
b. $2.00
c. $1.82
d. $2.13

Respuesta :

Otras preguntas

simplify 5х + 6x — 3x
Write a verbal expression for each algebraic expression.
Quamma Corporation makes a product that has the following costs: Per Unit Per Year Direct materials $ 18.50 Direct labor $ 16.10 Variable
Answer this question​
Tyson Inc. is currently trading at $18 per share. The company is expected to pay a dividend of $1.63/per share next year. The dividend is expected to growth 2.5
There are 72 students in the class and 792 apples. If the apples are divided equally among the students, how many does each student get? *
A man has 1020304 eggs some of the eggs were spoiled he divided remaining eggs equally among 348 people how many eggs were spoiled
2. Simplify the following expression 1 (16 (16-12)​
what is biology class​
Scientists are expected to share their results by