iqbalkamal iqbalkamal
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

7 pounds of grapes cost 10.43.how much does 3 pound cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2016
So what you would do is divide $10.43 by 7 and multiply that answer by 3.

$10.43 divide 7 = $1.49 and then $1.49 x 3 = $4.47. Therefore the answer would be $4.47.
Hope that helps!
Answer Link

Otras preguntas

An object that is farther from a converging lens than its focal point always has an image that is _____.invertedvirtualthe same in sizesmaller in size
are cockroaches active during the day?
what is dry lightning?
The following 3-D object is composed of identical cubes. The volume of the 3-D object is 56cm cubed. The surface area of the 3-D object is a) 30cm squaredb) 60c
what 3 numbers multiply to get 63?
what is smog? could you help me... pls
How do you multiply 5/12 times 2/9?
what is a cardinal? please help
What was good abt technology in 1930
Why do People Tell Actors to Break a Leg?