Peace01
Peace01 Peace01
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

three apples and four bananas cost $4.85 . three apples and ten bananas cost $8.75.Find the cost of an apple.

Respuesta :

peachkiki90
peachkiki90 peachkiki90
  • 24-02-2016
2.92. you divide 8.75 by 3 it will be 2.916666666. you have to round.
Answer Link

Otras preguntas

what was the legacy of the federalist
The process of rebuilding society and government in the south was known as
In general which of the following is not true concerning teens and marriage
How many milliliters of .085 m naoh are required to titrate 25 ml of .072 m hbr to the equivalence point?
What factors influence an individual's defense against disease?
Zoe has a total of 42 quarters and dimes. The ratio of quarters to dimes is 2:1. What is the relationship between the quarters and dimes and how many of each co
What is a paradox? how can a paradox lead us to a deeper understanding of an issue?
A nurse is counseling a woman who is in the office for her second prenatal visit. the client says that since her last visit, she has been able to cut her smokin
Even before we are born, we can show signs of ________ memory.
What is a paradox? how can a paradox lead us to a deeper understanding of an issue?