manamanu1202 manamanu1202
  • 24-05-2018
  • Mathematics
contestada

ribbon candy costs $2.50 per oot. how many can you buy if you have $11.25?

Respuesta :

Human15
Human15 Human15
  • 25-04-2019

Answer: 4 times

Step-by-step explanation:

2.50 x 4 = 10

I tried different numbers

Answer Link
ahideefg ahideefg
  • 01-03-2021

Answer:

4.50

Step-by-step explanation:

So, 4.50 feet he can buy if he has $11.25.

Answer Link

Otras preguntas

Using precautions can help you _____ accidents. A.Create B.Ensure C.Prevent D.Interrupt
PLEASE HELP ME WITH THIS QUESTION IMAGE AND ANSWER CHOICES BELOW!!
Which enlightenment philosopher would be most likely to make this statement true I do not agree with what you say but I will defend to death your right to say i
Could someone explain why this is wrong? Which of the following concerning allosteric inhibitors is NOT true? a) can inhibit an enzyme by changing the shape of
Which of the following statements is true? A. Squamous cells are cylindrical in shape. B. Cuboidal cells are cube shaped. C. Columnar cells are flat in sh
intermittent activity means participating by paying attention developing a skill focusing on what you are hearing taking in sounds
Short-term use of inhalants can lead to __________.
What is the equation for a geometric sequence with a first term of 4 and a second term of −12? an = 4(−3)n − 1 an = 4(3)n − 1 an = 4(36)n − 1 an = 4(−36)n
describe the resolution of macbeth in act 5
Flexibility is the range of motion possible for each ________ in the body A.Bone B.Ligament C. Cartilage D. Muscle