riddick1992 riddick1992
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost

Respuesta :

abbyisawesome38
abbyisawesome38 abbyisawesome38
  • 26-02-2016
It would cost about 28 dollars for one pound
Answer Link

Otras preguntas

What is the opposite of 4.25
What was Boston's response to the Tea Act? A: The Boston Tea Party B:They slowly paid the tax on tea C:They created the Massachusetts Safety Committee D:The Suf
Wildfires are not the only natural disaster happening in the news. What else have you been reading about or hearing about in the news?
the cube of a number equals 36 times that number.find the number.​
What is the length of AB? 1. Square root 53 2.5 3. 2 square root 10 4.2 square root 6
2. Your bank account balance is -$12.48. You deposit $85. What is your new balance?
Based on your work with lab specimens and the information available on pages 93-97 of your lab manual, which of the following characteristics would you use to d
Can someone please help will give Brainliest!!!!
Can somebody help me I’m crying????
Rewrite the equation y=-3/2x-5 in standard form. (Be sure no coefficients are fractions.)