mnmarkey7919 mnmarkey7919
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

Use the unit price to find the total price 28ft2 at $3.89 per square foot

Respuesta :

ksevilla ksevilla
  • 21-10-2018
28×($3.89) = $108.92
Answer Link

Otras preguntas

Claire’s symptoms are characteristic of many different infections. why does dr. peterson suspect that claire may have meningitis
What's half of 50? I need help
A tour boat left the dock and traveled west at an average speed of 10 mph. A smaller fishing boat left some time later traveling in the same direction but at an
when an author uses language for the sole purpose of persuasion, it is called
Demand deposits include ________ accounts. select one: a. only checking b. only savings c. both checking and savings d. commercial paper e. credit card
Select the equations that are equivalent to the equation y + 3 = -5 ( x - 4 ). Select all that apply. o y = -4x + 17 o y = -5x + 17 o x + y = 5 o 5x + y = 17
"You are the smell of summers" is an example of... a. paradox b. hyperbole c. metaphor d. simile
compare the architectural features of the homes in US, Spain, and Latin America
Which of the following sides has more than one pair of opposite parallel sides? // more than one answer A.) Trapazoid B.)square C.) rectangle D.)rhombus
A person who has high cholesterol has a health condition that