jaquelinedinguez263 jaquelinedinguez263
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

A bottle of tnt tonic contains 10 1/2 ounces and sells for 98¢ what is the cost per ounce

Respuesta :

TheKoolKid1O1
TheKoolKid1O1 TheKoolKid1O1
  • 23-10-2018

0.09 is the answer, hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Question 4 (1 point) Which answer choice corrects the run-on? Hawaii is a volcanic island volcanoes erupt there frequently sometimes they erupt continuously fo
what were the names of the grand-viziers daughters?
Salvatore gets 50 trading cards for his birthday. He gives 22 cards to Madison, and Madison gives 18 cards to Salvatore. Then Salvatore's sister gives him 14 ca
Greg is training for a mountain bike race he leaves his car at the beginning of a trail and proceeds to buy 8 miles away and then comes back the same way to his
How does secondary victimisation occur
A bag contains 140 balls of various colours. If 30 red balls are added to the bag the proportion of red balls in the bag is doubled. How many red balls were in
HELP!! Will give Brainliest!
Find points A B C, you are given the points in the picture below.
Give the measurement following sig fig rules for tools. Do not forget the unit after your number measurement.​
Interpreting the text: Unanimous means all. Why is it important that this word was used?