abbbaayyyy3597 abbbaayyyy3597
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how manycan you buy with $10?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-10-2018

The answer to your question is,

You can buy 5 cans of pineapple chunks with $10. Since each can is $2, you need to add $2 for each can until you get $10. :3

-Mabel <3

Answer Link

Otras preguntas

Need problem solving and answers on 8-13??
Find the equation of the line parallel to 5x-2y=2 that passes through point (-4,-3)
j3herjjeodbehi4vdue duehduehd7ehee
Goleman would argue that ____________ intelligence exerts a more powerful influence on effective functioning in the world than IQ alone. a. analytical b. creati
Determine whether the following people and events were part of the First Crusade or the Fourth Crusade. Pope Urban II called for people to recover Jerusalem fro
A protist that uses a flagellum to move is called a(n) __________. A. euglena B. amoeba C. volvox D. paramecium
Identifying Pronoun Shifts Which sentences contain pronoun shifts? Check all that apply. Jackson and Maya will take a quick break before they finish their scien
Which country is considered to be the holy land of the Muslim religion?
In my class, we go to the library once a week. The librarian's name is Mrs. Bigham, and she's really nice. She reads us stories, and she also points out the dif
by using the first person of view, the author is able to showA. how the father feels about hiring someone help with the narrator's project B.what the narrator's