brebrezzylove brebrezzylove
  • 23-10-2018
  • Mathematics
contestada

Mandy by five packs of organic milk from the neighborhood store each pack is priced at $3.96 how much does Mandy spend in all of his purchase

Respuesta :

student32949
student32949 student32949
  • 23-10-2018

$19.80 is spent on the milk

Answer Link

Otras preguntas

Rewrite 2 + (x + 4) as an equivalent expression that doesn't use parentheses
12 ten thousands, 8 thousands, 14 hundreds, 7 ones in standard form
Can some one please explain this? Thank you all!
Which of the following statements is FALSE regarding cladistic analysis? a. it classifies organisms to match their evolutionary history c. evolutionary linka
How to write three hundred million twenty two thousand
If activists want people to understand their main idea, their messages need to be characterized by which of the following? An unbiased attitude A strong pre
Convert 77/200 into a decimal
7. which element in a story can the reader use to understand the story's theme? a. plot b. punctuation c. sentence structure d. research
At the bake sale,Jonah sold 4 cakes. For eight dollars each and 37 muffins for two dollars each what was the total amount in dollars that Jonah received from
Which part of speech is the underlined word? You'll find the meat on the left-hand side of the store. A. adjective B. pronoun C. noun D. verb (left-handed is