nalsewd nalsewd
  • 22-12-2018
  • Mathematics
contestada

Help plzzzzz I don’t know this

Help plzzzzz I dont know this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-12-2018

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

The graph shows you that 4 pounds of apples (and no cranberries) can be purchased for $24. Thus each pound costs ...

... $24/(4 pounds) = $6/pound

Answer Link
Ana1311
Ana1311 Ana1311
  • 26-12-2018
4 pounds of apples cost $24
So $24/4=6
6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

Please answer this quickly pleaaase
Steve can run 3.5 miles in 30 minutes. If Steve increases his rate by 1/2 mile per hour, how far will he run in 2 hours?
Which expression is equivalent to 5(6x+3y)
For each of the following thesis statements, List three supporting ideas. 1. Moving away from home for the first time can be hard. 2. Animals can help peopl
can anyone help me plzz​
how does priestley use gerald croft's status to show his ideas about society?
I’ll appreciate if you do these 3 questions for me ASAP
What is “gunboat diplomacy”? A. the threat of force by a powerful nation against a less powerful nation in order to have their demands met B. the exchange of
Voice is defined as: each authors voice belongs to that author alone. No one eles would express ideas in quite the same way
what is the full form of ASAP.​