dalylapastor25 dalylapastor25
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

at the supermarket, gum is sold in packs of 8 pieces each . one pack of gum cost$ &1.92. what is the unit cost per piece of gum?

Respuesta :

awo
awo awo
  • 25-02-2019

the unit cost per piece of gum is 0.24

Answer Link

Otras preguntas

resources in production
What did I do wrong 1st person answer get brainlist
There are 24 student in kyle’s kindergarten class. How many ways can he choose eight to atten his birthday party
Segment of fashion industry that includes selling merchandise directly to consumers
Solve the equation below for y: 12y+2x=24
Indica si estas rutinas son lógicas o no. Si no son lógicas, cámbialas por rutinas lógicas. (Tell if these routines are logical. Change the illogical so they a
which statement is true about the nitrogen bases in dna and rna?
Hayami was riding her bike on a loop that is 15/16 mile long. she rode for 3/4 mile and then stopped to rest she rode another 1/8 mile and then has a flat tire.
Which of the following is an example of corresponding angles?
The next activity will help you sum up the strengths and changes you discovered as you age. You will also identify the appropriate or correct behaviors in valui