ebonysuperintendent1
ebonysuperintendent1 ebonysuperintendent1
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys four muffins for $5.00.



What is the cost of 7 muffins?

Respuesta :

ajberry101
ajberry101 ajberry101
  • 24-05-2019

$8.75 would be your answer

Answer Link

Otras preguntas

name and describe the cell structure that helps prevent damage to certain cells when they are subjected to high osmotic pressure
During a bike challenge, riders have to collect various colored ribbons. Each 1/2 mile they collect a red ribbon, each 1/8 mile they collect a green ribbon, and
how many moles are in 9.8 grams of calcium?
Write a dialogue using estar or ser 10+ times?
What type of weather is associated with this symbol L
7000 pounds is how many tons
Organisms in the same ecosystem are alla. interrogative b. interpendent c. intermediate. d. interceptivePlease help. Im so confused. It doesn;'t have a science
The students who went to summer camp voted for there favorite activities how many more students voted Viking than for fishing 21 biking who voted 9 fishing peop
A family of 12 went to the local Italian restaurant for dinner. Every family member ordered a drink and meal, 3 ordered an appetizer, and 6 people ordered cake
What is the basic building block of all things