andrew09775 andrew09775
  • 25-09-2019
  • Mathematics
contestada

9. *If peaches are on sale for $1.25 per pound, how much will 2.4 pounds cost?

Respuesta :

16700 16700
  • 25-09-2019

Answer:

You would do $1.25 multiplied by 2.4 and the answer will be $3.

Step-by-step explanation:

Answer Link
katharinechavez23
katharinechavez23 katharinechavez23
  • 25-09-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

okay first you multiply 1.25*2.4

1.25*2.4

Now you solve it

3

Answer Link

Otras preguntas

Brian invests £1800 into his bank account. He receives 5% per year simple interest. How much will Brian have after 6 years? Give your answer to the nearest pen
he equation of the graphed line is 2x – y = –6. Line CD passes through points (0, 2) and (4, 6). Which equation represents line CD? y = 2x – 2 y = 2x + 2 y = x
What is the right ratio of chemicals for the BCE (Balanced Chemical Equation)?__MnO2 + __HCl --> __MnCl2 + __H2O __Cl2
Simplify (x-y)(x^2+xy+y^2).
Chairs.com produces 310 beanbag chairs per ½ hour. If the machine runs 40½ hours, how many chairs will the machine produce? solution please thanks
Impacts of South Atlantic High pressure cell and South Indian High pressure cell on social,economic and environment?
explain the physical region of south america​
PLEASE HELP ITS DUE IN 5 MINUTES
Layla was offered a job that paid a salary of $52,000 in its first year. The salary was set to increase by 2% per year every year. If Layla worked at the job fo
Who is Purusa in the Vedas, and what was created through his sacrifice?