hairgirl29 hairgirl29
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

At the market Susan bought 5 peaches for $1.45 at that rate what would one peach cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-10-2019

1.45/5 = 0.29

1 peach costs $0.29.

Answer Link

Otras preguntas

The Naturally Made Bath and Body store pays $550 a month for rent and utilities. The average cost for its products to be manufactured is about $3.00 an item. If
Pls help me, I really dont understand
- Items in a ______ are enclosed in square brackets​
divide 27000 into 3 parts so the second part is three times the first and third part
Under absorption costing , a company had the following per unit costs when 10,000 units were produced Direct labor Direct materials Variable overhead Total vari
Why is Canada a key location for the study and monitoring of climate change?
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
koii jivit praani present here ???xDdon't answer if you're unaware ! lol -,-​
Drag each label to the correct location. Match each characteristic to the correct philosopher.
What does the word “survival” mean to you, in your own words? Give one example in your own words.