lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

why might a structural functionalist be concerned about high school dropout rates
Help. Will Mark Brainliest. 1. Match The Inequality With The Graph Of It's Solution. (Pictures)
answers A) 20,950.70 B) 28,458.50 C) 31,045.50 D) 34,650.75
Pleasse help!!! think about the last food you ate. how do you know the chemical bonds in your food were broken?
Algebra IIWhich is the correct statement?
The price of a stock decreased $2 per day for four consecutive days. What was the total change in value of the stock over the four-day period ?
THe knowledge and skills of a geographer would be best suited for
Need help with this question
answers A) 20,950.70 B) 28,458.50 C) 31,045.50 D) 34,650.75
A truck is going down a slope making 30 degrees with the horizontal at constant speed of 30km/h what is the velocity of the truck in the horizontal direction