kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

iff(x)=3x+1 and f^-1= x-1/3,then f(2)=​
x²-x-6 What is hcf of the polynomial
Newton's first law of motion states that an object will remain in motion in a straight line unless compelled to change direction by an external force. Explain w
Where do you think Mary Mapes Dodge got her information about Native Americans and their interactions with British settlers? What was the source of the story's
describe the manufacturing industry in the United States.
A piece of paper has a rectangle ABCD in which AB= 10 cm and BC = 22 cm , it was folded to form a right circular cylinder such that AB is cincident to DC . Find
difference between federal executive and provincial executive in four point​
PLEASE HELP ME GUYS IM FAILING MATH
Guys please help me its really important i only have a bit of time
diverse and unique is our national Pride​