thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

He could understand it if you______it to him more clearly
Alpha Company manufactures Product P and sells it in packs of 10 units. The actual results for the first week in January are as follows: Actual production 25,00
Which factor would speed up a chemical reaction? (Choose all that apply) Decreasing particle size Increasing the temperature Decreasing the temperature Increasi
sản xuất hàng hóa dựa trên
The length of a rectangle is six times its width. If the perimeter of the rectangle is 70, find its length and width.
Write short notes on surveys
Brazil, Russia, India, China, and South Africa, also known as BRICS, are emerging countries poised to be dominant economic players in the 21st century. What are
Mention any five points of importance of wetlands in our country​
The year is 2186. In an effort to eliminate discrimination and competition, humans have been genetically engineered to begin life as clones. The single global g
cuộc cách mạng nào đã mở ra một thời thời đại mới - thời đại thắng lợi và củng cố của chủ nghĩa tư bản