landon53 landon53
  • 23-11-2019
  • Mathematics
contestada

10. A nursery owner buys 5 panes of glass to
some damage to her greenhouse. The S Danes
cost $14.25. Unfortunately, she breaks 2 more
panes while repairing the damage What is the
cost of another 2 panes of glass?

Respuesta :

charlmagallano
charlmagallano charlmagallano
  • 23-11-2019
14.35/5= $2.85 per pane of glass
2.85*2= $5.70
Answer Link

Otras preguntas

If your BAL is .10, you can expect a __________ drop in complex performance compared to the sober level.
Did any alleles disappear from your population? if so, why? if not, why not? how does this relate to the most fit phenotype
A brownie recipe requires two and three quarters cups of sugar to one cup of chocolate chips. If three and two thirds cups of sugar is used, what quantity of ch
If you need to clarify the directions for a lab activity what should you do
Islamic warriors who engage in what they call "jihad" are called what?
What does PLA stand for, in terms of 3D printing
Socrates was a great philosopher who taught several key ideas to his community. First, human wisdom begins with recognizing one’s own ignorance. Second, the une
What is 7n + 3 = 3n + 27
how do flowering plants reproduce
Quitting tobacco use is usually very easy. true false