maria01181985
maria01181985 maria01181985
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

Write and solve a problem involving money that can be solved with a multiplication equation

Respuesta :

Jamieandej
Jamieandej Jamieandej
  • 22-01-2020

Answer:

John bought 15 apples which costed $0.75 each. How much were the apples in total?

Answer Link

Otras preguntas

Of the following which would be the best data representation for this puzzle in a puzzle class?
According to the​ "rule of​ 70", how many years will it take for real gdp per capita to double when the growth rate of real gdp per capita is​ 5%?
the spouse residing at home is called​
please help on this one?
Which statement describes potential energy? A. energy of motion B. stored energy C. energy due to heat D. used energy
A first number plus twice a second is 13. Twice the first number plus the second totals 14. Find the numbers. The smaller of the two numbers is .​
What are the similarities and differences between prokaryotic and eukaryotic genomes?
What do state agencies typically pass on to local agencies?
How to complete the square
Which one of the goals of psychology would be most relevant in the trait perspective? (1 point) description explanation maintenance control changing?