kdksks96
kdksks96 kdksks96
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

. $30 for 100 flyers or $65 for 250 flyers which is the better value

Respuesta :

mms1012 mms1012
  • 23-01-2020

Answer:

$65 for 250 flyers

Because $30 is for a 100 so 200 flyers would be $60 and then paying an extra $15 in the $30 and 100 plan for 250 flyers you can just pay the extra $5 to get 50 flyers

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

5,930,000 in scientific notation
A box is to be constructed with a rectangular base and a height of h cm. The length, L, of the box is 10cm, and the width, w, is twice the height. Which quadrti
Two parallel lines are crossed by a transversal what is the value of x
The 2nd term of an exponential sequence is 9 while the 4th term is 81. Find the common ratio, the first and the sum of the first five terms​
5m + 2[m+8] + 3 pls give answer m = 2
who is the president ​
A car travels 10 miles East in 30 minutes. What is its velocity in miles per hour?
There are 1,056 ounces of ice cream at the end of the year Little League social. There are eight teams, each with 12 people. If the the ice cream is to be divid
Solve for x X/4 > -8
How did industrialization encourage cities to grow