mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

The type of evolution that leads to homologous structures, as organisms become more different over time, is called
What number multiplied by itself equals 22.68??
why it is better to use a broad-spectrum sunscreen
I just want to say that this is not a question but a thank you for helping me pass if it wasn't for you I wouldn't be in school so thank you
PLEASE HELP! 10x-29+?x+1=180
will give Brainliests!!!​
what type of chemical bond is dihydrogen monoxide or the water molecule ​
David is trying to determine the lengths of the line segments that make up the polygon on the grid below. Which statements about lengths of the line segments ar
Define charter colony
Select the correct answer from each drop-down menu. 50° 45° 52 In the figure, x= vy-y and z=