Seudónimo Seudónimo
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

A pound of chocolate turtles cost $4 at the grocery store use the fact that 16 ounces = 1 pound to help you find the cost of 1/4 pound of chocolate turtles

Respuesta :

ngolovelykids3 ngolovelykids3
  • 25-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

the answer is =2cause 1/4*4

Answer Link

Otras preguntas

The prices of different types of nuts are shown in the table. Type of Nut Price per Pound Almonds $9.15 Cashews $10.75 Peanuts $3.95 Mila buys 1.4 pounds of alm
Z = 50 +J(31.5_16) = ?????​
which is the galaxy is the closest to our galaxy at the moment ​
Which image best represents the physical process that most likely causes underwater volcanoes? Help me.
Need some URGENT HELP please
Find the distance between the points
help. theres multiple answers ​
evaluate the expression
Where might Gatsby's dream go wrong?
Question 5(Multiple Choice Worth 4 points) PLZZ help! on a coordinate grid, both point (1, 2) and point (−3, −3) are reflected across the y-axis. What are the c