jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

Which civil rights leader was unwilling to compromise his demand for full equality for blacks? A. Booker T. Washington B. Marcus Garvey C. W.E.B. DuBois D. Geor
True or false: any nonzero integers, the product and the quotient have the same sign. Why?
(briefly) define fusion
Which best describes Vladimir Lenin's vision for Russia? (Points : 3) Democratic revolution would depose the tsar. An alliance with Britain and France in World
Can a bug /spider /moth climb up your nose and lay eggs, if so what would the symptoms be?
System of Equations y=-x-1 y+x=3 Solve?
System of Equations y=x-5 3x+y=7 Solve?
Which of the following is an effect of global warming? a)increased drought b)falling sea levels c)decreased coastal flooding d)glacier
Help!! A restaurant uses a container that is shaped like a right triangular prism to package carry out sandwich orders. A net of the container is shown below. W
What are the three primary reasons Reconstruction failed to work as hoped? multiple choice * A ) The Federal government refused to offer any help for costs. B)