Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

The yearly cost in dollars, y, at a video game arcade based on total game tokens purchased, x, is y = x + 60 for a member and y = x for a nonmember. Explain how
The explosion of fuel in an automobile engine cylinder is an example of to energy.
Who is romel barnett?
For whom did tennyson write the elegy "in memoriam"?
Which best explains whether a triangle with side lengths 5 cm, 13 cm, and 12 cm is a right triangle? The triangle is a right triangle because 5^2 + 12^2 = 13
What would be the expected effect on plants if the atmospheric co2 concentration was doubled?
examples of activities undertaken by political machines
What is −3 1/3 divide by 9 a.−10/27 b.−1/9 c.1/9 d.10/27?
Which is one way to check 102÷6=17 by division
How to do this question