kidvs13 kidvs13
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada


in first grade, Rebecca's school lunch cost $2.50. By seventh grade the cost of lunch increased By 75%
What is the cost of Rebecca's lunch in seventh grade?

Respuesta :

jasmiiine0325 jasmiiine0325
  • 26-02-2020

Answer:

3.25

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work
If4 times the reciprocal of a number is 3 more than 5/2 times the reciprocal of that number find the number Show your work
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
what events happened beforeloyalists left boston and philadelphia?
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
what is 4 over 9 minus 1 over 12 equal simplified?
What is the simplest form for the product 3/5 •25/36 is?