pulucherico
pulucherico pulucherico
  • 26-02-2020
  • Spanish
contestada

apples cost $1.99 per pound. How much do 3 and 1/4 pounds cost ?​

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
$1.99 x 3.25 = 6.4675
so roughly $6.47
Answer Link
amritpalkaurbal amritpalkaurbal
  • 26-02-2020

cost of 3 pound apples= $5.97

for 1/4 pound = $0.50

Ver imagen amritpalkaurbal
Answer Link

Otras preguntas

the width of a rectangle is 15 and the perimeter is 72
Simplify the number into simplest radical form. Use the factor tree to help determine the factors 96
can i please get help with this question?
which number is rational [tex] \sqrt{5} [/tex] 0.77... [tex] \pi [/tex] o.36458121
At the turn of the 20th century, the majority of the working poor lived ?
If Frank ordered 250 cds for his music store. If 75 of the cds arrived scratched, what percent of his order will Frank be able to sell?
#20 The distance between the points (2, 8) and (4, 7) is
1×1+2×(1/10)+4×(1/100)+3×(1/1000) in word form
what is 100,203 in word form and expanded
need help simplifying