isaiah11291738 isaiah11291738
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 apples cost 3 dollars how much does 1 Apple cost?

Respuesta :

morganleonlongato morganleonlongato
  • 26-02-2020

Answer:0.25 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Help ASAP Find the measure of Z. 45° 75° 105
mRNA Molecule AUGAACCAUUCAGUAUGG what is the Amino Acid
When parking downhill in a car with a manual transmission, you should park with the transmission in
A clinical researcher wants to learn about the most recent treatments for lung cancer. Which is the best source for this information? O PHI EMR o index O regist
Which is a bacterial disease that spreads through the air and attacks the lungs? Hepatitis A Influenza Strep throat Tuberculosis
Solve the following system by substitution. 22. X + 2y = 0 -3-4=-2 4y = -2 A (2, -1) B. (2, 1). C. (4, -1) D. (-2, -1)
Decide whether the following sentence is grammatically correct or incorrect as written. Mater familiae cenam parāre nolebat. correct incorrect
Which natural resource did the ancient Egyptians use to preserve and season food? Fish Salt Rock Grass (i think that’s what the picture is) Anyways please hurry
Very few people have a definite and pure somatotype. True False​
If a friend comes over to talk to you both in happy and sad times, what 5 points trait is he or she demonstrating? 1.fairness 2.respect 3.self-esteem 4.caring