Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Write the equation of the line that passes through (5,-7) and (0, -1)
How would most German speakers ask a friend for his or her phone number?
Which of the following diagrams is only used to plot quantitative data circle chart bar graph line graph data table
If S is directly proportional to t squared and s= 8 when t= 4 find the value of s when t= 3
choose whether the main verb in the sentence below is active or passive no innovative communication signals were produced by the chimpanzees
The period of a compound pendulum is given by T=2π√(h²+k²/gh) express k in terms of T,h and g​
Which equation has no solution? 4(х + 3) 2x = 6(х + 2) 5 + 2(3 + 2x) = x4 3(х + 1) 5(х + 3) +х= 4(х + 3) + 3 4 + 6(2 + х) = 2(3х + 8)​
Use the following terms in the same sentence: hypothesis, controlled experiment, and variable
. . . ; . . . . , .) .) .) .) .) .)
Who made the singer, not the band, the star of the show?