smithalima34
smithalima34 smithalima34
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

I bought Turkey Tidbits
at 20 for $4.65. If I
paid $27.90, how
many tidbits did I buy?​

Respuesta :

cutepuppy740
cutepuppy740 cutepuppy740
  • 26-02-2020

Answer:

120

Step-by-step explanation:

27.90/4.65=6

20*6=120

Answer Link

Otras preguntas

Walter Mitty was so ______ that he couldn't buy puppy biscuits without consulting his wife.
Which of the following principles did the Founders use as part of the basis for the Constitution? a. unlimited state government b.strong federal government c.
what is the atomic number of 23na
Why does your heart never tire of constantly beating to pump blood throughout your body?
Based upon the pH scale, a vegetable with a pH of 5.3 would be A. ionic. B. neutral. C. acidic. D. basic.
Write 53,278 in Expanded Form
why did people vote for Harold washington
an ice cream factory makes 220 quarts of ice cream in 5 hours how many quarts could be made in 12 hours?what was that rate per day
Describe how to use a tens fact to find the difference for 15-8
Haddie wrote a check to the grocery store for $156.00. However, when she looks at her check register later that night, she sees she only has $122.66 in her chec