123eva 123eva
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

cost $9.99 a yard .then they buy 17.4 yad how much it will cost

Respuesta :

carsonbeaumont1 carsonbeaumont1
  • 23-03-2020

Answer:1738.26

Step-by-step explanation: just multiply them

Answer Link
Onoriodefelix
Onoriodefelix Onoriodefelix
  • 23-03-2020

Answer:

$173.83

Step-by-step explanation:

Given a yard costs $9.99

The cost of 17.4 yard will be 17.4 multiplied by the cost of one yard

That’s

17.4 x $9.99 = $173.83

17.4 yards will cost $173.83

Answer Link

Otras preguntas

Find how many terms of the arithmet progression 3, 6, 9, .... must be added get the sum 165.​
The lengths of the rectangle have been measured to the nearest tenth of a centimetre. Work out the following, writting down all the figures on your calculator d
let us determine the pressure of water at each of three states defined by a temperature of 100°C and specific volumes, respectively, of y1 5 2.434 m 3 /kg, y2
The points M(3, 4), N(− 1, 1) and P(5, – 1) are the vertices of a triangle MNP. Find the equation of the altitude of the triangle MNP drawn from the point N(−1
- The density of a homogeneous substance is the quotient of the by the​
distingush the d/ce b/n price ceiling and price flour​
What is the best way for a teacher aide to handle criticism he or she has toward a teacher?
What is the length of BC of 13cm and 8cm
I need help with this.Please put answers to 2 sig fig
this was an assignment in my "History and Philosophy of Modern and Contemporary Architecture Class". Portfolio Project: For this assignment, each student will b