wtvjackie
wtvjackie
27-03-2020
Mathematics
contestada
Factor: 4x^2 + 12x + 9
Respuesta :
adriana1515
adriana1515
08-04-2020
Answer: (2x-3)(2x-3)
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
Leyan bought 2 3/4 pounds of apples for $1.32 per pound. 1 1/2 pounds of peaches for $1.20 per pound, and some tomatoes. all from grocery store. the total cost
help me with this please
PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
At the end of the act, Juliet feels alone, isolated, and like she has few choices available to her. Provide three reasons why she would feel this way at the end
"Human beings are the social animal." Explain with examples.
Someone please explain how this make sense
PLSSS HELP IF YOU TURLY KNOW THISS
Answer this question please!
11. Why is it “ironic” that Achilles is the first to land in Troy? HELP PORFA PLS
5 reasons why corporal punishment should be banned from schools