rodney2kk rodney2kk
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada


Gasoline is sold by the gallon. If 5 gal costs $17.35, how much would 12 gal cost?

Respuesta :

dallasgriffith4164
dallasgriffith4164 dallasgriffith4164
  • 21-04-2020

Answer: $41.64

Step-by-step explanation: $17.37/5=3.47, so 3.47 x 12 = $41.64

Answer Link

Otras preguntas

Can someone help me with my ela assignments I have a lot and I really need a good grade I’ll pay u 30$ cashapp or paypal if it’s right
If a prism has the triangular base shown and a height of 3", then its volume is 384 cubic inches. True False
reread lines 107-123 explain why the "misiters' fears provided justice" during the sit-in at the woolworth's lunch counter. In what respect could this sit-in be
3. Lucas owed his friend $12. He got some money babysitting and was able to pay his friend back $8 What is his balance now?
How do motion and Newton's laws apply to your everyday life?
Find the value of x.​
What is the solution of [tex] \sqrt{x + 12 = x} [/tex]A. X=-3 B.x = 4 C.X=-3D. x = 4 no solution​
For the function y = 15x – 4, assume the domain is only values of x from 0 to 5. What is the range of the function?​
How is an item labeled if it contains 10 grams of fiber? low fiber enriched fortified high fiber I need this ASAP
¿porque el centro prodh lo considera un caso de injusticia?​