korb1551
korb1551 korb1551
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost per ounce of a 2-lb 14-oz bag of wild rice being sold for $16.56?

Respuesta :

alexneedshelp2008
alexneedshelp2008 alexneedshelp2008
  • 22-04-2020

Answer:

36 cents for 1 oz of wild rice

Answer Link

Otras preguntas

relation between radius of curvature and focal length in convex mirror
Nigerian storytelling has historically been a(n) __________ tradition.
You are helping your family make better grocery shopping choices. Which of the following stores offers the safest option for healthy food?
The repetition of a motive at a higher or lower pitch level is called a:
It is logical to conclude that water cannot dissolve vegetable oil because the oil is
The area of a circle of radius r is the same as the area of the square of side a. What is the ratio of r to a?
Which of the following is equivalent to the complex number[tex]i ^{34}[/tex]:
Instructions for the patient with low back pain include that when lifting the patient should
What are products that are consumed rapidly and regularly classified as?
most of the nations of the indian subcontinent were once colonies of