keiladonnerson keiladonnerson
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Stephanie bought 5 bananas for $1.25. What is the unit rate for one banana?

Respuesta :

zrh2sfo
zrh2sfo zrh2sfo
  • 24-04-2020

Answer:

1.25/5 = $0.25 per unit

Step-by-step explanation:

Answer Link
19csterner 19csterner
  • 24-04-2020
.25 because 1.25/5 = .25
Answer Link

Otras preguntas

What did is 16=-4x it is for my mathematics class
Internal locus of control definition
Choose one of the following options and write a report of 400 words. A. As Woodrow Wilson, how would you have presented your argument for a just peace rather t
-3•f(-8)+7•g(2)=??????????
Another chart question that I don’t know
find the area of the triangle
symbols in the medicine bag
Which of these statements describes the Louisianan purchase
Most of our knowledge of Roman life is the result of
!!PLEASE HELP!! Who was Upton Sinclair and what government action did his work inspire?