Hannah spends $4.50 each day to buy lunch at her school. After school each day, she buys the same snack. Hannah spends $28.75 for lunch and snacks each week. The equation and solution model the situation.

5 (4.50 + x) = 28.75; x = 1.25

What does the solution, x = 1.25, represent?