chavez01scarleth11
chavez01scarleth11 chavez01scarleth11
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

At the deli, American cheese is sold for $2.32 per pound. How much would it cost for 8 pounds?

At the deli American cheese is sold for 232 per pound How much would it cost for 8 pounds class=

Respuesta :

zkwrocks1
zkwrocks1 zkwrocks1
  • 24-04-2020
$18.56 for 8 pounds
Answer Link
EVEDragon610
EVEDragon610 EVEDragon610
  • 24-04-2020

Answer:

$18.56

Step-by-step explanation:

2.32/pound

2.32x8 = 18.56

Answer Link

Otras preguntas

create your own greek myth. I'm not creative!! It's due tomorrow and idk what to write, any help?
The Golden Rule is helpful to us because it is ______. a. Universal b. Easy to understand c. Ethically sound d. All of the above
Estimate by first rounding each number to the nearest . 1/2 3 4/11 2 1/10
what does corrugated mean
An atom that has gained or lost electrons is called _____. a cation an ion inert a molecule
Josh says that 2/3 is always the same as 4/6. Meghan says that 2/3 and 4/6 are equivalent fractions, but they could be different amounts. Which student is corre
write and solve one order of operations brain teaser can anyone plz help me
Calculate the length of the circumference of a circle with radius of 4.5cm Pie=3
I need help on the following questions.
0.123 as a percent show work