yannaking11 yannaking11
  • 25-04-2020
  • Mathematics
contestada

five,
less
2. Amanda purchases 25 pounds of lemons. The
lemons were priced at $1.58 per pound. How much
did Amanda spend on lemons?

Respuesta :

thiend95 thiend95
  • 25-04-2020

Answer:

39.5

Step-by-step explanation:

25*1.58

Answer Link

Otras preguntas

Why do you blink This is what it looks like when you blink with your eyes and mouth LOL
Squere root of 23 is between which two consecutive integers ?
What is a microsphere?
A car rental service charges a $500 flat fee for a car plus $100 per additional day. Which equation correctly models the total cost of renting a car for x numbe
Define forcinacation
Help please give explantation No links or o Will Report you
Plsss helpppp worth 100 points + other 2 questions 1. The following sinusoid is plotted below. Complete the following steps to model the curve using the cosine
3a + 5 for a = 6 = ??
can you guys help me with this question:) its ok if you answer one question or more. Much appreciated!
is protein alive? explain why or why not