eyecandy868
eyecandy868 eyecandy868
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 6 pack soda on sale for 2.99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-08-2016
It should be at least 50 cents for one can of soda. :)
Answer Link
808bassdrops
808bassdrops 808bassdrops
  • 23-08-2016
so we will do 2.99/6 and we will get .498333333333
Answer Link

Otras preguntas

I'm confused. How do I do this?
The numbers of students in the four sixth frade classes at north scool are 26,19,34,21. Use properties to find the total number of students in the four classes
In a laboratory, Nakisha mixes a sodium hydroxide solution with an indicator called phenolphthalein. When combined, they create a pink solution. Nakisha wonder
Help somebody plzzzzzzz
Why does the word antibiotic suggest that these medications would be ineffective against viruses?
The ratio of Isabella money to Shane money is 3:11. If Isabella has 33$ how much money do Shane and Isabella have together
Brianna practices the piano 30 minutes each day what is the expression for the number of hours she practices in d days
Two times a number increased by four
I'm confused what to do?
Which answer? I'm stuck, please help